Produkcja ciastek - jak to wygląda w praktyce?

Kto z nas nie lubi pierników, muffinek, markiz, babeczek czy pachnących drożdżówek? Tego typu słodkości towarzyszą nam niemal wszędzie. Oprócz piekarni i cukierni, słodkie wypieki znajdziemy także w kawiarniach, sklepach spożywczych, a nawet na stacjach benzynowych. Czy w ogóle zastanawiałeś się w jaki sposób powstają tego typu wyroby? Przy pomocy jakich urządzeń powstają te wszystkie pyszności?

Polska marka HASBORG jest jednym z wiodących światowych producentów urządzeń przeznaczonych do użytku piekarniczo-cukierniczego. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji urządzeń do formowania, dekorowania oraz wypieku. Wszystkie z nich wyposażone są w podzespoły i komponenty pochodzące od uznanych producentów. W wyposażeniu profesjonalnej cukierni nie może zabraknąć odpowiedniego urządzenia do formowania ciasta. Jednym z nich jest wysokiej klasy Duomax. Cechą charakterystyczną urządzenia są dwa pojemniki, które mogą być przeznaczone na ciasto, albo ciasto i nadzienie. Zadaniem maszyny jest dozowanie odpowiednio przygotowanego ciasta bezpośrednio na blachy wypiekowe. Duomax pracuje z ciastem bezowym, kruchym, biszkoptowym czy piernikowym. W ten sposób powstaną ciasteczka jedno- lub dwukolorowe z nadzieniem, eklery, bezy czy pierniczki.

Skoro mamy gotowe ciasto, potrzebny będzie też piec. W ofercie HASBORG znajduje się nowoczesny konwekcyjny piec tunelowy. Urządzenie szybko się nagrzewa do ustawionej temperatury gwarantuje wysoką izolację cieplną. Maszyna posiada łatwy w obsłudze panel dotykowy z menu w kilku językach. Piec posiada również okna rewizyjne, umożliwiające sprawowanie kontroli nad wypiekiem.

Organizując wyposażenie piekarni lub cukierni warto zadbać o odpowiednie urządzenia do pracy z czekoladą lub wyrobami czekoladopodobnymi. Do tego celu przyda się np. kociołek do roztapiania czekolady albo oblewarka. HASBORG posiada w swoim asortymencie kilka urządzeń, które pełnią takie funkcje. Wspomniany kociołek przeznaczony jest do roztapiania czekolady i utrzymywania jej w stałej temperaturze. Maszyna ma pojemność od 70 do nawet 250 litrów. Z kolei oblewarka Luxor dostosowana jest to pracy nie tylko z czekoladą, ale też z pomadami i wyrobami czekoladopodobnymi. Urządzenie posiada regulowaną prędkość taśmy oraz nadmuchu i pompy. Oblewarka może polewać ciastka w całości lub tylko od spodu.

Wymienione urządzenia piekarnicze to jedynie przykłady maszyn, jakie powinny znaleźć się w wyposażeniu profesjonalnej piekarni. To, jakie urządzenia zostaną w hali produkcyjnej umieszczone zależy przede wszystkim od wielkości przedsiębiorstwa i rodzaju wytwarzanego produktu. Aby mieć gwarancję wyrobu doskonałej jakości ciasteczek, wybierz sprawdzone i najwyższej klasy maszyny cukiernicze. Urządzenia marki HASBORG z pewnością spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.